V dňoch 27. až 29. mája 2026 sa skupina našich žiakov a pedagógov zúčastnila jedinečnej exkurzie do belgickej metropoly. Hlavným bodom bohatého programu bola návšteva Európskeho parlamentu v Bruseli, kde naši zástupcovia absolvovali prezentáciu o fungovaní Európskej únie, spojenú s návštevou pléna a podnetnou diskusiou s poslankyňou EP Juditou Laššákovou.
Okrem politického centra Európy sme nevynechali ani Dom európskej histórie a množstvo kultúrnych a historických pamiatok. Účastníci si vychutnali prehliadku historického centra vrátane slávneho námestia a sošky Manneken Pis, Kráľovského paláca, Justičného paláca či ikonického Atómia.
Návšteva Bruselu priniesla žiakom aj učiteľom nielen množstvo nových vedomostí a lepšie pochopenie európskej histórie a súčasnosti, ale aj nezabudnuteľné zážitky a možnosť ochutnať pravú belgickú čokoládu. Výlet bol skvelou príležitosťou na prepojenie teoretických vedomostí s reálnym svetom!